Systemy nawadniające

Nawadnianie ogrodów

Utrzymanie pięknego i zdrowego trawnika wymaga dużych nakładów pracy zwłaszcza podczas upalnego lata. Ręczne podlewanie pochłania dużo czasu i jest mało efektywne.
Już na etapie projektowania ogrodu należy rozważyć potrzebę instalacji systemu nawadniającego.
Koszty posadzenia roślin i założenia trawnika to czasami wydatek rzędu kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bez odpowiedniego podlewania należy się liczyć z utratą dużej części nasadzeń.

Nawadnianie ogrodów Lublin

Systemy automatycznego nawadniania

Korzystanie z automatycznego systemu nawadniania jest jednym z najlepszych sposobów aby utrzymać trawnik i nasadzenia w dobrej kondycji, przy jednoczesnej minimalizacji zużycia wody.
Jakie korzyści przynosi nam instalacja systemu nawadniającego:
– oszczędzamy czas poświęcony na podlewanie ogrodu
– automatyczny system zużywa mniej wody niż podlewanie ręczne
Projektowanie i odpowiednia instalacja systemu są kluczowymi czynnikami które wpływają na jego wydajność i długowieczność.
Różne gatunki rośliny potrzebują różnych ilości wody. Należy podzielić ogród na strefy nawadniania. Pozwoli to na osobne podlewanie trawnika który ma większe zapotrzebowanie na wodę i rzadsze podlewanie rabat bylinowych, drzew i krzewów.

Nawadnianie za pomocą zraszaczy wynurzalnych

Metoda polecana do nawadniania trawników. Różnorodność typów zraszaczy od rotacyjnych do statycznych pozwala na dokładne podlanie małych nieregularnych trawników jak i  obiektów typu bosiko piłkarskie czy pole golfowe.

Linie kroplujące

Najbardziej efektywna metoda podlewania roślin: dostarcza wodą do strefy korzeniowej roślin, minimalizując w ten sposób straty wody spowodowane parowaniem z powierzchni liści. Liście są suche co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób grzybowych.

Projekt systemu nawadniającego

Wykonuję projekty nawadniania na podstawie zwymiarowanego planu działki z określonymi parametrami  źródła wody (ciśnienie oraz wydajność). Na podstawie projektu systemu opracowuję zestawienie materiałów i kosztorys systemu nawadniającego.  W przypadku samodzielnego montażu systemu przez klienta zapewniam dostarczenie kompletu materiałów potrzebnych do jego wykonania. Systemy nawadniające oparte o materiały firm Hunter i Rain Bird.

Projekt systemu nawadniającego

Kompleksowe wykonanie systemu nawadniania

Zapewniam całościowe wykonanie systemu nawadniania przez sprawdzoną ekipę instalatorską.

Zadzwoń i zamów bezpłatną wycenę systemu nawadniającego.

Architektura krajobrazu. Projekty ogrodów i terenów zieleni.