Dlaczego potrzebny jest projekt ogrodu?

Współpraca z projektantem sprawia że stajemy się bardziej zaangażowani w proces projektowania i możemy dokładnie określić czego tak naprawdę oczekujemy od naszego przyszłego ogrodu. Rysunki przygotowane przez projektanta pozwalają lepiej wyobrazić sobie ogród, zanim jeszcze zostanie zbudowany.

Każdy projekt  jest niepowtarzalny, zaprojektowany zgodnie z Twoimi potrzebami oraz wymogami miejsca. Nie mamy książki z której wybieramy typowy projekt ogrodu. Szczegółowy plan ogrodu pozwala zredukować kosztowne zmiany które powstają na etapie realizacji.

Projekt ogrodu jest także dobrym punktem wyjścia dla znalezienia odpowiedniego wykonawcy. Zadając ogólne pytanie: Ile będzie kosztował mój ogród? możemy spodziewać się dużego rozrzutu cenowego i bardzo ogólnych niezobowiązujących odpowiedzi z których niewiele się dowiemy. Rozsyłając zapytania ofertowe do wykonawców z załączonym projektem, mamy pewność że każdy z nich złoży ofertę na ściśle określony zakres prac.

Korzyścią z zatrudnienia projektanta który jest niezależny od wykonawcy jest to że, gdy  to nie my budujemy zaprojektowany przez nas ogród, nie mamy celu w podnoszeniu kosztów budowy w celu zwiększenia naszego zysku. Niezależność od wykonawcy projektu sprawia ze możemy w sposób bezstronny ocenić sposób i jakość realizacji tworzonej na podstawie projektu.

Projekty koncepcyjne ogrodu