Realizacje ogrodów w 2019 r.

Realizacje ogrodów w 2019 r

Sezon 2019 już za nami, cieszymy się z udanych realizacji ,a efekty przedstawiamy poniżej.  Małe i duże ogrody zlokalizowane w Lublinie i najbliższej okolicy.  Spośród wszystkich zakładanych w zeszłym roku ogrodów wyróżniają się ogrody z murkami oporowymi. Problematyczna działka ze znacznym spadkiem terenu to okazja do stworzenia ogrodu tarasowego. Murki oporowe są zarówno elementem funkcjonalnym jak i ozdobnym.

Największy z zeszłorocznych ogrodów to ogród z kilkoma poziomami wydzielonymi za pomocą murków oporowych.

Murki oporowe w ogrodzie Lublin

W ogrodzie poza trawnikiem z rolki i nasadzeniami znalazło się też miejsce na warzywniak  w donicach oraz plac zabaw.

Drewniane donice na warzywa - Lublin

Plac zabaw w ogrodzie - Lublin

Automatyczna kosiarka i system nawadniania ułatwiają opiekę nad ogrodem.

Automatyczna kosiarka Lublin

Kolejny, tym razem mały ogród z wykorzystaniem murków oporowych. Dzięki nim uzyskaliśmy dwa płaskie tarasy zamiast pochyłego stoku.

Oświetlenie w ogrodzie lublin

W ogrodzie zamontowaliśmy kule oświetleniowe oraz małą fontannę również w kształcie kuli z zamkniętym obiegiem wody.

Kule oświetleniowe pojawiły się także w kolejnym ogrodzie. Tutaj także mamy murek oporowy niwelujący różnicę pomiędzy tarasem a poziomem gruntu. Pastelowa barwa postarzanej kostki, lawenda i żwirowe wypełnienie rabat nadają nieco śródziemnomorskiego charakteru otoczeniu tarasu.

Poza zakładaniem ogrodów od podstaw zajmujemy się także rewitalizacją istniejących ogrodów. Poniżej zdjęcie z ogrodu w który zakładaliśmy od nowa trawnik, system nawadniania i uzupełnialiśmy nasadzenia.

Rewitalizacja ogrodu Lublin

W dalszej części prezentujemy zdjęcia ogrodów z poprzednich lat – rośliny zdążyły urosnąć- widać dużą różnicę w wyglądzie ogrodu.

Nowoczesny, minimalistyczny ogród pod Lublinem dzięki posadzeniu stosunkowo dużych roślin wyglądał dobrze już po założeniu a teraz wygląda jeszcze lepiej.

Ogród nowoczesny Lublin

Ogród w Przemyślu założony w 2015 roku pięknieje z każdą naszą wizytą. W poprzednim roku w ogrodzie pojawiły się wiklinowe kule które świetnie pasują do charakteru ogrodu.

W ogrodzie pod Lublinem (realizacja 2017) królują trawy ozdobne takie jak rozplenica , miskanty i trzcinniki. Szczególnie efektownie prezentują się jesienią.

Trawy ozdobne Lublin

Mały miejski ogród założony w 2017 r.  to przykład że na niewielkiej przestrzeni można stworzyć ciekawą aranżacje.  Lawenda, żwirowe rabaty oraz tunezyjskie amfory tworzą śródziemnomorski klimat.

Mały ogród Lublin

Ogród śródziemnomorski Lublin

Zapraszam do skorzystania z naszych usług, zadzwoń 600 774 835 lub napisz e-mail:  info@rafalkochanowicz.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *